Telefon
całodobowy
32 345 15 70
lub
882 027 539

Aktualności

Woda, błoto, większe i mniejsze górki na trasie Biegu Hałdami Śląska

Jeżeli nie boicie się błota, górek, przepraw przez wodę i innych naturalnych przeszkód, to Bieg Hałdami Śląska jest zdecydowanie dla Was. 26 maja będzie można nie tylko pokonać trudną trasę, ale też przypomnieć o Powstańcach Śląskich. Po biegu Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, podobnie jak w ubiegłym roku, przygotuje strefę mycia i udostępni drogową polewaczkę.

Już po raz czwarty w Świętochłowicach odbędzie się impreza biegowa dla amatorów nieco bardziej ekstremalnych tras, w dodatku z historycznym podtekstem.

– Trudno porównać ten start do tych poprowadzonych po asfalcie. To zupełnie inne bieganie – podkreśla Krzysztof Kiełkowski z UKS Ronin Świętochłowice, organizator zawodów. – Część trasy wyznaczyliśmy na Ajsce. Ma ona przełajowy, górski wręcz charakter. Dodatkową trudnością są naturalne przeszkody, a między nimi podbiegi i zbiegi. To nie są łatwe kilometry, ale bardzo przyjemne i dające ogromną satysfakcję – mówi i dodaje: – Cieszymy się, że nasz bieg ma szerszy kontekst i w tak aktywny sposób możemy przypomnieć o poświęceniu powstańców śląskich.

Zawodnicy mają do wybory 5 i 10-kilometrową trasę. Start biegu zaplanowano na godzinę 11 pod Pomnikiem Powstańców Śląskim w Lipinach. W pakiecie startowym są m.in. medal, pamiątkowa koszulka oraz posiłek regeneracyjny na mecie. Limit uczestników wynosi 200 osób. Opłata startowa to 60 złotych (członkowie Cross Świętochłowice płacą 10 złotych mniej).

Na bieg zaprasza Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic, który będzie jednym z zawodników.

Zdjęcie: UM Świętochłowice

Galeria