Telefon
całodobowy
32 345 15 70
lub
882 027 539

Aktualności

Prawie trzysta flag rozwieszą pracownicy MPUK na świąteczny początek maja

Pracowite dni przed ekipą Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Rozpoczęło się bowiem wieszanie flag na Międzynarodowe Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja. W całym mieście pojawi się ich łącznie prawie trzysta.

W tych dniach pracownicy naszej spółki rozwieszą 140 flag narodowych, 140 flag miejskich oraz 12 flag masztowych. Pojawią się one m.in. na głównych ulicach, przy pomnikach i obeliskach oraz przy tablicach pamiątkowych. Rozwieszanie flag rozpoczęło się w piątek (27 kwietnia) a zakończy się w poniedziałek (30 kwietnia).

Flagi są rozwieszane po uprzednim praniu i prasowaniu. W przypadku braków, spółka uzupełnia natomiast zapotrzebowanie.

– Wcześniej wykonujemy przegląd mocowań na słupach, aby nie było sytuacji, że w danym miejscu jest problem z zawieszeniem lub że istnieje ryzyko oberwania  – tłumaczy Paweł Bryda, prezes MPUK. – Po dokładnym sprawdzeniu i pracach naprawczych, zwyżka z załogą rusza w trasę. Rozwieszanie flag to nie jest główne zadanie naszej spółki, ale z pewnością takie, które jest dobrze widoczne na ulicach miasta i dosyć szczególne dla pracowników.