Telefon
całodobowy
32 345 15 70
lub
882 027 539

Aktualności

Pomarańczowe Volvo na ulicach Świętochłowic. To nowa śmieciarka MPUK

Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych właśnie sfinalizowało zakup nowej śmieciarki. Nowoczesny sprzęt będzie z pewnością służył naszej spółce i naszemu miastu przez wiele lat.

Stary sprzęt jest już wyeksploatowany. Nasza spółka postanowiła więc kupić nowy, który pozwoli nam jeszcze lepiej realizować odbiór odpadów. W celu podniesienia kwalifikacji pracowników spółki, udało nam się wynegocjować, w ramach pierwotnej ceny za śmieciarkę, profesjonalne szkolenie dla kierowców, które zostało przeprowadzone przez Szkołę Jazdy Volvo.

Podwozie to VOLVO model FE, fabrycznie nowy, trzy osiowy z tylną osią skrętną elektro-hydraulicznie, umożliwiającą zmniejszenie promienia skrętu, co zwiększa możliwości manewrowania dużym pojazdem na stosunkowo małej przestrzeni. DMC 26.000 kg, co w efekcie pozwala na załadunek 12100 kg odpadów. Silnik o mocy 240kW (320 KM) z normą emisji spalin Euro 6 sprawia, że pojazd jest o wiele bardziej niż dotychczasowe przyjazny dla środowiska. Hamulce tarczowe z tarczami wentylowanymi, zautomatyzowana skrzynia biegów są przystosowana do jazdy w warunkach miejskich (osiedla ze zwartą zabudową).

Nadwozie to TERBERG-RosRoca .Wyprodukowano je w 2018 roku. Pojemność skrzyni ładunkowej 20 metrów sześciennych, a siła zagęszczania odpadów 1:6 z możliwością regulacji siły zgniotu w zależności od frakcji odbieranych odpadów. Umożliwia to transport większej ilości odpadów przy mniejszej ilości jazd ładownych. Urządzenie załadowcze jest przystosowane do pojemników od 110 do 1100 litrów.

Galeria